Zeytinburnu Organik Halk Pazarı

, GIA

30 Ekim 2010’dan itibaren, Zeytinburnu’nda da bir organik halk pazarı açılıyor. Yeri Merkez Efendi Camii’nin hemen yanında olacakmış. Hemen haritadan da gösterelim:

Peki organik pazara nasıl gelebilirim mi diyorsunuz?

– Belediye otobüsüyle: Topkapı’dan geçen bütün otobüslere binebilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 100 m. mesafededir.
– Tramvayla: Kabataş – Zeytinburnu tramvayına binebilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 150 m. mesafededir.
– Metroyla: Zeytinburnu istasyonunda tramvaya aktarma yapabilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 150 m. mesafededir.
– Metrobüsle: Avcılar – Söğütlüçeşme metrobüsüne binebilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 200 m. mesafededir.
– Minibüsle: Topkapı’dan geçen minibüslere binebilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 100 m. mesafededir.
– Trenle: Zeytinburnu istasyonunda inip Topkapı’dan geçen minibüslere binebilir, Topkapı durağında inebilirsiniz. Pazar, durağa 100 m. mesafededir.
– Taksiyle: “Topkapı, Merkezefendi Camii” dediğinizde şoför sizi Pazar’a getirmiş olacaktır.
– Özel araçla:

a) Asya yakasından: Boğaziçi köprüsünden sonra Topkapı tabelalarını takip ederek, Fatih Sultan Mehmet köprüsünden sonra Okmeydanı ve Topkapı tabelalarını takip ederek Topkapı’ya geldiğinizde Zeytinburnu ve Merkezefendi Camii tabelalarını görebilirsiniz. Otopark ücretsizdir.
b) Avrupa yakasından: E-5 yoluyla Topkapı’ya geldiğinizde sağa sahil yoluna, altgeçitten sonra sağa, sonra tekrar ilk sağa dönüp Merkezefendi Camii yanına çıkabilirsiniz.
Sahil yolundan gelirseniz, Belgratkapı karşısından Zeytinburnu içine girerek Merkezefendi Camii tabelalarını takip edebilirsiniz. Veya daha ilerde Vatan Caddesine ayrılan yoldan u dönüş yaparak tekrar sahil yolu yönüne çıktıktan sonra altgeçitten sonra sağa, sonra tekrar ilk sağa dönüp Merkezefendi Camii yanına çıkabilirsiniz. Otopark ücretsizdir.

– Denizden: Deniz otobüsü ile Yenikapı veya Bakırköy’e gelebilir, taksiye binebilirsiniz. Şehir hatları vapuru ile Avrupa yakasına (Eminönü, Kabataş, Beşiktaş) geçebilir, tramvaya binebilirsiniz.
– Karadan: Esenler otogarından metroya binebilir, Zeytinburnu istasyonunda tramvaya aktarma yapabilir, Topkapı durağında inebilirsiniz.
– Havadan: Atatürk havalimanından metroya binebilir, Zeytinburnu istasyonunda tramvaya aktarma yapabilir, Topkapı durağında inebilirsiniz.

Pin It

2 yorum

  • Bilgilendirdiğin için çok teşekkürler, sevgiler…

  • Canım bizlere çok uzak ama arada bir İstanbul’a giderim. Gidince uğrarım mutlaka şifa pazarına. Burası sanırım Koca Mustafa Paşa semtinevde yakın. Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
    Arkadaşım sizi Milföylü Lezzetler Etkinliği için o güzel tariflerinizle bloguma bekliyorum sevgiler

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Dondurma Külahı tarifi
Zeytinyağlı İri Bamya tarifi
Limonlu Parfe Tarifi
Yıldız şeklinde pasta yapmak
Tencerede Fincan Keki tarifi
Lohusa Şerbeti Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers