Yeşil Sebze Tozu

, GIA

Çiğ beslenme piramidi, normal beslenme piramidinden çok daha farklı. Genelde yapılan en büyük hata, bulunması, taşınması kolay ve tadları da güzel olduğu için, tatlı meyveleri çok bol yemek. Bu hiç istenmeyen bir durum ve uzun vadede size faydadan çok zarar getirecek birşey. Piramidin en geniş kısmını yeşil yapraklı sebzeler oluşturmalı. İçlerinde protein, vitaminler, mineraller ve vücuda gerekli olan hemen hemen herşeyi barındıran en kuvvetli besinler yeşil yapraklılar. İlla çiğ beslenmeye gerek yok, normal beslenen insanlar için de durum böyle aslında. Bir üstte meyve ve diğer sebzeler yer alıyor. Üzerinde filizlenmiş bakliyatlar ve diğer filizler, onun üzerinde fındık, fıstık, ceviz, badem, keten tohumu, hindistan cevizi gibi yağ gurubu yer alıyor. En üst tarafta ise yosun var.

çiğ beslenme piramidi

Örneğin, Miranda Kerr de, kocası Orlando Bloom ile sabah yeşil suyunu içmeden dışarı çıkmazmış ya. Böyle hurafeler de var:)

çiğ beslenme sebze tozu

Dolayısıyla, bol salata, smoothie’lerin içine atılan yeşil yapraklılar veya bunların suları ile diyeti desteklemek gerekiyor. İşte yeşil sebze alımını kolaylaştırabilmek için, organik sebzeler kurutulup toz haline getirilmiş. Ben de bir yurt dışı seyahatinde almıştım. Tozu bir bardak suya karıştırıp içince, birçok besini almış oluyorsunuz. İçinde yer alan besinler yukarıdaki linkte var; ama birkaçını vermek gerekirse şöyle: Spriluna, buğday çimi tozu, arpa çimi suyu, yulaf çimi suyu, pancar suyu, maydanoz suyu, havuç suyu, kabak suyu, yeşil fasulye suyu, brokoli suyu, ıspanak suyu, gingo biloba ekstresi, yeşil çay ekstresi, nar ekstresi, zencefil suyu, ve daha yazmadığım en az 150 tane içerik.

yeşil sebze tozu

Yeşil sebze tozu da budur…

Pin It

3 yorum

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Mooncake (Ay Pastası)
İrmik Helvası tarifi
Evde tel şehriye yoksa???
Starbucks'taki müthiş kek!
Sarı Patlıcanlar
Tavuklu Erişte tarifi
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Soğanlı Yumurta tarifi (Saray Usulü)
Nohutlu Tavuklu Meze Tarifi
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 762 aboneye katılın