Lush Herbalism

, GIA

lush herbalism

Lush, el yapımı doğal ürünler satan bir kozmetik markası. Dünyanın bir çok ülkesinde mağazaları olan Lush’ın, Türkiye’de şimdilik sadece İstanbul, İzmir ve Ankara’da mağazaları var. Önünden geçenler bilirler, mağaza öyle güzel bir koku yayıyor ve o kadar renkli ki, kafayı içeri sokma ihtiyacı duyuyorsunuz.

Daha önce katı şampuanlarını denemiştim; ama bir yüz bakım ürününü ilk defa denedim. 30’lu yaşlarda cilt bakımının en önemli parçasının ciltteki ölü derilerin yumuşak yumuşak soyulması olduğunu belirtmiştik. Hem bu amaca uygun, hem de siyah noktalardan arındırıcı özelliğini gördüğüm için Herbalism‘i denemeye karar verdim. Kullananların yorumları da oldukça iyiydi.

Herbalism‘in içinde öğütülmüş badem pirinç varmış ve bunlar kese etkisi yapıyormuş. Gül, papatya ve klorofil kızarıklıkları alıyormuş. Toz ısırgan otu da, tahriş olmuş ciltlere iyi geliyormuş. Bunun dışında biberiye, çuha çiçeği ve adaçayı da fazla yağı emiyor, ciltteki izleri gidermeye çalışıyormuş.

Benim cildimde kızarıklık ve tahriş problemi yok. Ancak senelerdir yağlı olduğuna inandığım/inandırıldığım ve sürekli akne önleyici ürünler seçtiğim cildimin, artık oldukça kuru olduğunu öğrendim. Ya yaş ilerledikçe cildim değişti, ya da ben kullandığım ürünlerle cildimi kuruttum; ama sonuç itibariyle çok nemsiz kupkuru bir cildim oldu.

Herbalism‘i, iki günde bir kullanmam önerildi. Nohut kadar bir miktarı avcuma koyup, azıcık suyla macun yapmaya çalışıyorum. Yüzüme dağıtıyorum ve hafif hafif peeling yapar gibi masaj yapıyorum. Ardından da suyla duruluyorum. Bu arada lavobo biraz kirleniyor tabii, çok alışılmış kıvamda bir ürün değil çünkü. Cildimde izler ve kızarıklıklar olmadığı için, o konuda yorum yapamayacağım. Ancak, cildimi duruladıktan sonra, sanki hafif bir yağ sürmüş gibi nemli kalıyor; o his çok hoşuma gitti. Üzerine de normal nemlendiricimi sürüyorum. Siyah noktalar üzerindeki etkisini de ürün bitmeye yakın söylerim. Bakalım o konuda işe yarayacak mı?

Bayılıyorum cilt ürünlerine:)

Pin It

3 yorum

 • Lush’in sabun şeklinde, sarı renkli, kepeği giderdiği iddia edilen şampuanından aldım. Kepeği gidermeyi bırak, eskisinden daha büyük taneli kepek yaptı. Kafa&Omuzlar’ı kullanmaya geri döndüm.

  • Ben de bundan kullanmıştım. Kötü gelmedi bana, bir fark hissetmedim, çünkü ben saçlarımı boyuyorum sık sık. Doğal ürünler kullanmak her zaman ilgimi çektiği için, normal şampuan yerine tercih ediyorum.
   Senin kepek durumun kötü olmuş, demek herkesin cildi farklı etki yaratıyor.

 • ben de sizin gibi “doğal” diye düşündüğüm için lush almıştım bi dönem. hatta bu ürünün aynısını ben de kullanmıştım. Ancak daha sonra lush ürünlerinin o kadar da masum olmadığını öğrendim ne yazık ki..pek çok üründe kanseri tetkleyen paraben vardı.. görünce hepsini çöpe attım. bu üründe varmıydı bilemedim şimdi ama dikkat edin.

  bu ün pek çok üründe boşuna “paraben free” diye yazmıyorlar. valla şimdi lush’dan hiç bir şey almıyorum. kokusu ve rengi göz alıcı olsa da…

  benden söylemesi, sonuçta siz bilirsiniz.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Limonlu Parfe Tarifi
Limoncello tarifi
(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Tchibo Mutfağınızda...
Kabaklı Patatesli Kek tarifi
Mocha Frappuccino tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers