Lohusa Şerbeti Tarifi

, GIA

lohusa şerbeti

İlk bakışta kolay gibi gözükse de, güzel bir lohusa şerbeti yapmak zor iş. İlk zorluk şu: Piyasada satılan şekerlerin içeriği değişik değişik. Mesela, bazılarının içinde şeker ve tarçın-karanfil gibi tatlandırıcılar var; bazılarında yok. Kızamık şekeri diye birşey var, onu henüz tatmadım ama sanırım lohusa şekeri ile kızamık şekeri aynı şey. Evde birkaç çeşit denedik. Sonra tariflerini çok beğendiğim arkadaşım Müge’nin lohusa şerbeti tarifi ışığında bir tarif oluşturduk. Bizim kullandığımız lohusa şekeri, Eminönü’ndeki Ali Muhiddin Hacı Bekir‘den alındı; dolayısıyla ölçüler ona göre. Biz ne çok su gibi, ne de çok şekerli bir lezzet ortaya çıkarmaya çalıştık.

Malzemeler:

500 gram lohusa şekeri

20 adet karanfil

3 adet kabuk tarçın

1 muskat

15 bardak (250 ml) su

lohusa şerbeti

Lohusa şekerine suyu ekleyip, lohusa şekeri eriyene kadar orta ateşte kaynatın. 25 dakika kaynadıktan sonra içine karanfil, tarçın ve muskatı da ekleyip, 25 dakika da kısık ateşte kaynatın. Şerbet soğuyunca, süzerek cam sürahilere alın. İster soğuk, ister sıcak ikram edebilirsiniz.

İkram ederken üzerine fındık veya antep fıstığı serpebilirsiniz.

Pin It

1 yorum

  • Lohusa Şerbeti nasıl yapılır? , Lohusa şerbeti nereden alınır? sorularına gelince Lohusa şerbetinin nasıl yapılacağını yukarıda gayet net bir şekilde anlatmışsınız lohusa şerbetini özellikle emziren annelerin en çok tercih ettiği içeceklerden birisidir. Tatlı olması da ayrı bir güzellik katmakta emziren annelere tavsiye ediyoruz Özellikle Naturpy Lohusa Şerbeti ürünü yukarıdaki malzemeleri içeren tamamen bitkisel bir üründür.

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

İrmik Helvası tarifi
Mooncake (Ay Pastası)
Evde tel şehriye yoksa???
Lohusa Şerbeti Tarifi
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Sarı Patlıcanlar
Tavuklu Erişte tarifi
Starbucks'taki müthiş kek!
Un Helvası tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 762 aboneye katılın