Evde doğal malzemelerle burun bandı

, GIA

Amaç burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulabilmek. Youtube’daki videosu burada: Burun bandı videosu. İhtiyacımız olan şeyler, toz jelatin ve biraz süt. Süt olmazsa, su da oluyor. Eğer sadece burnunuza yapacaksanız, 1 tatlı kaşığı toz jelatin yeter de artar bile. Ama alnınıza veya başka yerlere yapmak isterseniz, bir çorba kaşığı toz jelatin kullanın. Ne kadar jelatin koyarsanız, o kadar süt ekleyin üstüne. Çay kaşığı ile karıştırın. Ardından mikrodalga fırında 10 saniye kadar ısıtın. (Mikrodalgası olmayanlar, bu karışımı biraz ısıtabilirsiniz belki. Veya içine sıcak süt ekleyebilirsiniz.)

Uhu kıvamında bir karışımınız olacaktır. Biraz ılınınca, karışımı mümkünse bir fırça yardımıyla burnunuza sürün. Elinizle de sürebilirsiniz tabii ki, ama ne kadar ince sürülürse o kadar iyi sonuç veriyor. Kalın sürdüğünüzde yumuşak plastik gibi bir kıvam alıyor ve cilde yapışmıyor. Bir 5 dakika kadar sonra, elinizle yoklayarak kuruyup kurumadığını kontrol edin. Bir ucundan hafifçe kaldırarak, yavaş yavaş soyun. Fazla kir, yağ jelatinde kalacaktır.

Öneriler: Verilen ölçüler aslında göz kararı; o yüzden aynı ölçüde yapmazsanız dert etmeyin. Bu jelin etkisi siyah noktalarınızın durumuna göre değişecektir. Örneğin videodaki kızın siyah noktalarının hepsi jelin üzerine gelmişti. Ama benimkilerin bazıları geldi. Bence yapılması gereken şey, bu jeli uygulamadan önce ya buhar banyosuyla, ya sıcak bir banyo ile gözenekleri biraz açmak ve içindekileri yumuşatmak. Bakalım sizin işinize yarayacak mı?

Pin It

19 yorum

  • Ben yüzüme buhar yaptıktan sonra yapmama rağmen hiçbir sonuç alamadım. Neden olmadığını anlamıyorum. Bu arada toz jelatin Kadıköy çarsısındaki Arifoğlu gibi baharatçılarda var.

  • Ben de banyo yaptıktan sonra uyguladım ve hiç sonuç alamadım. Belki de şeffaf olduğu için görünmüyordur jelatin üzerinde ama sonuç hayal kırıklığı oldu.

  • Bunu denedim cidden işe yaradı, ama ne kadar zamanda bir uygulanması gerekiyor acaba ?

  • Merhaba, ben banyodan sonra yaptım ama hiçbir sonuç alamadım ve bu ilk deneyimim. Belki de ondan olabilir mi?

    • İlk deneyim yüzünden olduğunu zannetmiyorum da, bazı siyah noktalar bu narin bantla alınamayacak kadar sertleşmiş olabiliyorlar. Onları ya daha çok buharla iyice yumuşatmak gerekiyor, ya da maalesef elle sıkmak gerekiyor. Acaba seninkiler öyleler mi Nefise?

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi
Revani tarifi
İrmik Helvası tarifi
Maş Fasulyesi Yemeği tarifi
Limoncello tarifi
Portakallı Ispanak Salatası tarifi
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Diyette 4. Gün
Naneli Mercimek Çorbası tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers