Başarı Hikayesi 4 – 6 ayda 45 kilo ve dahası

, GIA

Ocak 2009 (155 kg):

Ocak 2011 (94 kg):


Bu seferki hikayemiz de daha öncekileri aratmıyor, azmin zaferi! Bu kiloları veren delikanlı, bu işin sırrını basitçe şöyle açıklıyor: “Kalori kısıtlaması ve daha fazla egzersiz.” Şöyle devam ediyor:

“Az yedim. Gerçekten daha az yedim. Hala normal yiyecekler yiyorum, mesela kızarmış kanat, kızarmış patates, tahıl gevrekleri, vs. Ama hepsinden az yiyorum. Bir spor salonuna yazıldım ve haftada 5 gün 1 saat gidiyorum. En önemli öğütlerim şunlar:

1. Porsiyon kontrolü. (Alınan kalori, harcanan kaloriden daha az olmalıdır.) Bir çok insan için, en iyi çözüm alınan kalorileri kısıtlamaktır. İstediğiniz şeyi yiyebilirsiniz. Bir gün çok dengeli yersiniz, bir gün kendinizi kaybedip yersiniz. Hayat inişler ve çıkışlarla dolu. Dolayısıyla, bazı şeyleri tamamen hayatınızdan çıkaran diyetler iyi değildir.
2. Düşük karbonhidrat, yüksek protein, düşük yağ, vb. diyetlere kulak asmayın. Elbette ki bu şekilde beslenenler de kilo veriyorlar, ama normal yemeklerden az yiyerek de kilo verebileceğinizi unutmayın.
3. Spor manyağı olmayın. Kilo vermek için saatlerinizi spor salonunda geçirmenize gerek yok. Haftada 5 gün, minimum 30 dakika egzersizi hedefleyin.
4. İçebildiğiniz kadar çok su için.
5. Ağırlık kaldırın ve kardiyo yapın. Yürüme bandı üzerinde 1 saat yürümenin en iyi kilo verme şekli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değil. Yağ kaybetmek için en iyi yol şüphesiz, ama tartıda kilo kaybetseniz bile aynada o şekilde gözükmeyecektir. Oysa kaslar, sizi daha sıkı ve daha güçlü gösterir.

Hepsi bu kadar!”

Daha fazla bilgi için, kendi bloguna bakabilirsiniz.

Pin It

6 yorum

  • aynen katiliyorum…ogutlerine bir de ara ogunleri atlamadan az ve sık yemeyi eklemek isterim

  • Bravo..
    bence de mahrum kalmak değil akıllıca beslenmek gerekir

  • super olmus..darisi benim basima

  • İstemek, kararlı olmak ve sabır göstermek en önemlisi…

  • En iyisi ikisinin de bizler icin ne yapabilece ine daha yak ndan bakal m..Diyet.Az ye az kilo al. Daha etkili bir yontem ise nas l bir yeme al kanl n n gerekti ini hangi yiyeceklerin sizin icin faydal oldu unu ve diyetinizde neleri kontrol alt na alman z ya da uzak durman z gerekti ini o renmekten geciyor..Gecici bir hevelse diyete koru korune ba lanmak yerine okuyarak bir beslenme uzman ndan yard m alarak ya da doktorunuzda sizin icin en iyisinin ne olaca n konu mak daha iyidir. Ama o gereksiz kalorileri almad n zda ne kadar daha az egzersiz yapman z gerekti ini gordu unuzde a racaks n z..Ayn zamanda protein karbonhidrat ve ya n bile al nmas gereken miktar kar lanmal d r.

  • İstedikten sonra yapılmayacak şey yokmuş. Ben de 1.5 senede 27 kilo vererek 86’dan 59 kiloya düştüm. Derler ya, önce düşünce diyeti yapacaksın, diye. Çok doğru! Yemek çeşitlerinde çok da fazla kısıntıya girmeden, öğünleri küçültüp sayısını arttırarak, akşam yemeği yerine saat 18:00 civarında yoğurt vb veya öğlen yemeğimden kalanları yiyerek, acıkmadan yememeye elimden geldiği kadar özen göstererek ve EĞLENEREK 27 kilo verdim. En önemlisi de buymuş: yaptığın işten keyif almak… Kilo vermek için harcayacağınız çabayı ceza olarak gördüğünüz sürece, kilo vermeniz mümkün olmaz. Canınız ne istiyorsa yiyin ama akıllı yiyin.

    Kilo verme maceralarımı zahirvemavi.blogspot.com’da paylaştım. İsteyenlere yardımcı olması dileğiyle :D

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Limonlu Parfe Tarifi
Soğan Kızartması tarifi
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi
İrmik Helvası tarifi
Dondurma Külahı tarifi
İrmik Tatlısı tarifi
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Domatesli Yumurta tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers