Başarı Hikayesi 12 – 189 kilodan 72 kiloya…

, GIA

diyet başarı hikayesi önce sonra

Toplamda 117 kilo vermeyi becermiş bu delikanlı, bu süreçte aldığı kalorilere çok dikkat etmiş. Boy ve kilosuna göre alması gereken günlük kalori miktarı 3000-3500 iken, 1200 kkal’ye kadar düşürmüş. Bir yandan da egzersiz yapmaya başlamış. Yürümüş, çok yürümüş. Kilo vermenin sırrının %80 diyet, %20 ise egzersiz olduğunu söylüyor.

Çok zorlandığı, birşeyler atıştırmak istediği, karnının zil çaldığı zamanlar çok olmuş. Kendini “yediğime değmeyecek” diyerek telkin etmiş. Ama yine de oda arkadaşına, içinde abur cubur bulunan dolapları kilitletiyormuş.

Kilo vermenin durduğu dönemlerin en zor dönemler olduğundan bahsediyor. Örneğin 2 ay boyunca kilosunun hiç değişmediği dönemler olmuş. Kendini telkine devam etmiş, “bu dönemi atlatır atlatmaz, kilo yine düşmeye başlayacak” diye. Kas çalışmaya başlamadan önce, çatlaklar oldukça canını sıkıyormuş; ama kaslandıkça, etin az bulunduğu yerlerdeki (mesela omuzlar) çatlak izleri yokolmuş; diğer yerlerdeki izler de bir nebze iyileşmiş. Bu kadar fazla miktarda kilo verince, sarkan derilerin olması kaçınılmaz elbette. Bugünlerde bir cerrahtan randevu almış, ameliyatla fazla derileri aldırmak istiyormuş.

Diyete uymanın, egzersizden çok daha önemli olduğunu söylüyor. Örneğin, bir hafta spor yapmadığında kilosunun hemen hemen aynı kaldığını, ama XL boy bir pizza yediğinde, kilosunun hemen artış gösterdiğini söylüyor.

Şu anda nasıl beslendiğini soranlara: Kalori alımını 1800 kkal’ye çıkarmış. Bir süre sonra da 2000’e çıkaracakmış. Haftanın 4 günü, 8 km kadar yürüyor ve haftada 2 gün de 1 saat futbol oynuyormuş. Diyetini ve egzersiz temposunu çok sık bozmuyormuş. Örneğin dışarıda bir yemeğe gideceklerinde, istediği güzel bir yemeği yiyor, ama o gün diğer yediklerini kısıyormuş. Eğer canı diyeti bozacak şeyler istiyorsa da, kendini strese sokmadan yiyormuş; ertesi gün normal temposuna kaldığı yerden devam ediyormuş.

Pin It

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Dondurma Külahı tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Soğanlı Yumurta tarifi (Saray Usulü)
Mocha Frappuccino tarifi
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Kabaklı Patatesli Kek tarifi
Limoncello tarifi
Limonlu Parfe Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers