Algida fabrikasına tatlı bir gezi…

, GIA

Geçen Cumartesi, heyecanla beklediğim gezi gerçekleşti; ne de olsa son dönemde olmasa da, geçtiğimiz yıllarda evimizde en çok tüketilen besin maddelerinin markası Algida idi. Aylin sağolsun, Çorlu’daki fabrikaya bizi de davet etti.

Üretim hattını gördüğüm ilk fabrika olması da, benim açımdan önemliydi. girerken türlü türlü hijyenik önlem aldık: Küpeler, yüzükler çıktı, elimizi yıkadık, sonra başka bir hijyenik suyla yıkadık, saçımıza bone taktık,  üstümüze önlükler giydik. Çok rahat ameliyat yapabilirdik o an. En kötü tarafı, fotoğraf makinelerini yanımıza alamamamızdı; yoksa daha ne Magnum resimleri çekerdim size;)

Ve karşımızdaydı artık Cornettolar, Frigolalar, Magnumlar, Maxlar, Maraş dondurmaları…(Bu arada Algida’da favori ürünüm Frigola!) Veeee, en güzeli üretim hattından yeni çıkmış tazecik dondurmaları tatmamızdı. Bu arada yeni çıkan frambuazlı kaymaklı pastadan da yedik, sizden önce:)

Dondurma dolu fabrika turu bittikten sonra, dışarıda da bizi güzel bir açık büfe bekliyordu.

Otobüste bize ikramlarda bulunan iki tatlı kızdan, fabrikayı tanıtan mühendislere kadar, herkes son derece kibar ve ilgiliydi. Ben kendi adıma, bu gezi boyunca misafirlerini çok güzel ağırlayan herkese teşekkürlerimi bildiriyorum.

Pin It

2 yorum

  • ay ne kadar şanslıymışsın GIA! Ben de böyle bir üretim fabrikasını gezmeyi çok isterdim. Peki bu gibi yerlerin de AR-Ge kısmı oluyor mu acaba? Mesela yeni bir dondurma tadı geliştirmek için bütün dondurmaları tadıp karıştıran bir uzman olmayı çok isterdim:)))

  • Ben deeeee:)
    Ar ge kısmı kesin vardır da, bizi anca bu kadarını gösterdiler. Mesela çikolata soslarının falan yapıldığı odaya bile giremedik hijyen dolayısıyla.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

İrmik Helvası tarifi
(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Dondurma Külahı tarifi
Tortellini ve tortelloni nasıl yapılır?
Dukan Diyeti 2. Evresi Örnek Menü - 1
Evde tel şehriye yoksa???
Mooncake (Ay Pastası)
Soğanlı Yumurta tarifi (Saray Usulü)

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers