Algida fabrikasına tatlı bir gezi…

, GIA

Geçen Cumartesi, heyecanla beklediğim gezi gerçekleşti; ne de olsa son dönemde olmasa da, geçtiğimiz yıllarda evimizde en çok tüketilen besin maddelerinin markası Algida idi. Aylin sağolsun, Çorlu’daki fabrikaya bizi de davet etti.

Üretim hattını gördüğüm ilk fabrika olması da, benim açımdan önemliydi. girerken türlü türlü hijyenik önlem aldık: Küpeler, yüzükler çıktı, elimizi yıkadık, sonra başka bir hijyenik suyla yıkadık, saçımıza bone taktık,  üstümüze önlükler giydik. Çok rahat ameliyat yapabilirdik o an. En kötü tarafı, fotoğraf makinelerini yanımıza alamamamızdı; yoksa daha ne Magnum resimleri çekerdim size;)

Ve karşımızdaydı artık Cornettolar, Frigolalar, Magnumlar, Maxlar, Maraş dondurmaları…(Bu arada Algida’da favori ürünüm Frigola!) Veeee, en güzeli üretim hattından yeni çıkmış tazecik dondurmaları tatmamızdı. Bu arada yeni çıkan frambuazlı kaymaklı pastadan da yedik, sizden önce:)

Dondurma dolu fabrika turu bittikten sonra, dışarıda da bizi güzel bir açık büfe bekliyordu.

Otobüste bize ikramlarda bulunan iki tatlı kızdan, fabrikayı tanıtan mühendislere kadar, herkes son derece kibar ve ilgiliydi. Ben kendi adıma, bu gezi boyunca misafirlerini çok güzel ağırlayan herkese teşekkürlerimi bildiriyorum.

Pin It

2 yorum

  • ay ne kadar şanslıymışsın GIA! Ben de böyle bir üretim fabrikasını gezmeyi çok isterdim. Peki bu gibi yerlerin de AR-Ge kısmı oluyor mu acaba? Mesela yeni bir dondurma tadı geliştirmek için bütün dondurmaları tadıp karıştıran bir uzman olmayı çok isterdim:)))

  • Ben deeeee:)
    Ar ge kısmı kesin vardır da, bizi anca bu kadarını gösterdiler. Mesela çikolata soslarının falan yapıldığı odaya bile giremedik hijyen dolayısıyla.

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Güveçte Mantarlı Tavuk Tarifi
İrmik Helvası tarifi
Alinazik / Ali Nazik tarifi
Güllaç tarifi
Kıymalı Lazanya tarifi
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Fırında Patatesli Pırasa tarifi
Un Helvası tarifi
Soğan Kızartması tarifi
Etin Sertliğini Anlatan Parmak Testi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 763 aboneye katılın