Yıldız şeklinde pasta yapmak

, GIA

Bunun için size gereken 2 adet kek. Biri diğerinden biraz daha büyük olmalı. (Yıldız şeklinde pasta yapmanın zahmetsiz olduğunu söylememiştim:)) Büyük olanı 6 üçgen dilime ayırın.

Testere uçlu bir bıçakla dilimleri ayırın. Kek keserken testere uçlu bıçak kullanmak işleri kolaylaştırıyor , aklınızda olsun. Aynı bıçakla, her bir dilimin uçundaki parçayı, üçgen oluşturacak şekilde kesin.


Şimdi sıra küçük kekte. Bir beşgen oluşturacak şekilde kenarlarını kesin ve bu parçaları çıkarın.

Artık yıldız kekiniz neredeyse hazır. Beşgenin her yüzüne birer üçgen yapıştıracaksınız. Sonrası size kalmış: İster şeker hamuruyla kaplayın, ister krema ile.

Keklerin değişik şekillendirilmesi ve değişik kullanımıyla ilgili diğer konular ilginize çekiyorsa, bir göz atmanızda fayda var:

Damalı pasta nasıl yapılır?
Çam Ağacı Kekler
Kekleri ortadan ikiye kesmek
Değişik kek kalıpları
Tatlı Çiçekler
Top keklerin içleri nasıl doldurulur?
Zebra Kek

Kaynak: Clumbsky Cookie

Pin It

15 yorum

  • Sitenizi henüz keşfettim daha önce bu kadar güzel tarifler daha doğrusu fikirler görmemiştim mutlaka deneyeceğim,çok teşekkürler paylaşımlarınız için:)

  • Ellerinize sağlık

  • Çok beğendim. Ben de nişanlım için rakamlardan oluşan bir pasta yapmak istiyorum. 25yaşına girecek pastanedeki hazır kalıplar çok büyük. Evde nasıl yapabilirim 25 rakamını? Yardımcı olursanız çoooookkkkk mutlu olurum..Şimdiden teşekkürlerrrr

    • Yapılabilecek tek şey, büyük bir ya da iki pandispanya hazırlamak. Sonra, onlardan parçalar keserek 2 ve 5’i oluşturmak. Üzerini de şeker hamuru ile kaplarsanız süper olur. Şeker hamuru ile kaplamazsanız da yoğun bir krema ile kaplayabilirsiniz. Tek parça gibi gözükür.

  • Blogunuzda çok değerli bilgiler var, paylaştığınız için çok teşekkürler. Yıldız pastayı muhakkak denemeliyim:) Resimleri gönderirim.

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Minestrone Çorbası tarifi
İrmik Helvası tarifi
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Ev Yapımı Fıstık Ezmesi Tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Karamelden pasta süsleri
Evde margarita nasıl yapılır?
Pratik Elmalı Turta tarifi
Dikkat krema var!
Fırında Sosis ve Patates tarifi