Tahıl Gevreklerinin 14 Gün Programları

, GIA

Son günlerde siz de farketmişsinizdir; reklamlarda bir Nestle Nesfit’le 14 gün programı, bir Kellog’s Special K ile 14 gün programı çıkıyor. Yaza giriyor değiliz, ama bu sefer de Ramazan’da alınan kiloları hedeflemişler.

Nesfit diyetinde, sabah ve akşamları bir kase yağsız veya az yağlı sütle 5 kaşık Nesfit yiyorsunuz. Sabah fazladan bir meyve, akşam ise fazladan sebze ve yağsız yoğurt yiyebiliyorsunuz. Öğlen serbest, ama tabii o kadar da serbest değil tabii ki.

Special K diyeti, biraz daha ayrıntılı bir şekilde oluşturuluyor. Önce siteye üye oluyorsunuz. Sonra size birçok soru soruluyor. Ardından da örnek bir diyet listesi veriliyor. Ben sorulan sorulardan birine “Mutfakta tarif denemekten hoşlanıyorum” yazdım. Yarınki akşam yemeği için mantar ve rokalı risotto yazdı:) Diğer bir gün akşam yemeğim ise: Fırında kuskuslu balık. Başkası: Chili fasulye, sığır eti, patates dilimleriyle. Demek ki, “Tarif denemekten o kadar da hoşlanmıyorum, hele de diyetteysem.” demeliydim. Ayrıca diyetimin bir çok ara öğününde taze mango, bazılarında ise kurutulmuş mango var!?! Nasıl yani? Gerçekten mango mu öneriyorlar? Yoksa yabancı bir sayfadan çeviri mi yapılıyor? Herşeye laf etmiş gibi oluyorum, biliyorum; ama bu kadar reklamı dönen ve gayet güzel bir sayfa hazırlayan Special K’nın, bize daha uygun bir diyet önermesini beklerdim. Gerçekten hazırladıkları sayfa çok güzel.

Sitelerde ayrıca tarifler de var, faydalanabilirsiniz.

Bir de Eti Form’un bir sitesi var: Formdakal. Bayağı zengin bir site,  röportajlar var, yemek tarifleri var, öneriler var.

Siz hiç bu diyetleri denediniz mi? Denediyseniz nasıl sonuçlar aldınız? Bu programlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Pin It

2 yorum

  • merhabalar ben gece vardiyasında çalışıyorum yalnız kendime ürününüzle ilgili bi beslenme proamı düzenleyemedim. sabah ancak kahavaltı yapıyorum saat. 17.00 dan sonra mesaim başlıyor ancak ürünü iş yerine götüremiyoum gece kulanırsam bi etkisini görürmüyüm yada uygun program sunsanız sevinim şimdiden teşekür ederim.

  • Special-k web sitesi açılmıyor.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

İrmik Helvası tarifi
(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Dondurma Külahı tarifi
Tortellini ve tortelloni nasıl yapılır?
Dukan Diyeti 2. Evresi Örnek Menü - 1
Soğanlı Yumurta tarifi (Saray Usulü)
Evde tel şehriye yoksa???
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Mooncake (Ay Pastası)

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers