Saç dökülmesine karşı doğal yağlar

, GIA

Yaklaşık 3-4 aydır saçlarım çok dökülüyordu. Mevsim değişti dedim, çok stresliyim dedim; ama sonuçta saçlarım dökülmeye devam ediyordu. Bir arkadaşımdan Hint yağının saç dökülmesine çok iyi geldiğini duydum. Doğal yağlardan zarar gelmez diyerek, Hint yağını saçlarıma sürmek suretiyle bir bakım yaptım. Bir bone ile saçlarımı toparladım. Arada sırada kurutma makinesiyle ısıtarak, gün boyunca beklettim. Zeytinyağının saçlardan zor arındırıldığını biliyorum. O yüzden bu konuda bayağı endişeliydim. Ama 2-3 kere bebe şampuanı ile yıkayınca birşey kalmadı. Ve gerçekten faydasını gördüm. Dökülme oranı yarıya indi.

Tabii, Hint yağı ile yetinemedim:) Doğal yağlar satan bir dükkana gidip, hangi yağların saça iyi geldiğini sordum. Söylenilenler: Badem yağı, ısırgan tohumu yağı, sarımsak yağı (gerçekten kötü kokuyor, ama çok faydalı), yılan yağı (yılan derisinden elde ediliyormuş) ve ceviz yağı. Hepsinden aldım. Hint yağını ve badem yağını bolca koymak suretiyle, her birinden azar azar koyarak yine bir maske yaptım. Şu an saç dökülmem yarıya inmiş durumda. Elimdeki yağlar bitene kadar, birkaç sefer daha yapacağım.

Sizin kullandığınız, önerebileceğiniz şeyler var mı?

Not: Geçen gün televizyonda izledim… Siz yılan yağından uzak durun. Özellikle hamileler veya süt verenler. Ben de artık kullanmayacağım. Kötü bir şekilde elde ediliyormuş, Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanmamış. Bana bu yağı veren satıcıyı da kınıyorum. Zaten raftan vermemişti, rafın altından çıkarmıştı. Ben o zaman uyanamamıştım. Sürekli tetikte olmamız lazım :(

Pin It

70 yorum

  • Ben size kesinlikle lavanta çiçeğini öneriyorum. Ben denedim. Nasıl kullanılacağını sitelerden öğrenebilirsiniz. Kesinlikle saç dökülmesini durduruyor ve aynı zamanda kepeği de ortadan kaldırıyor. Herkese öneriyorum.

  • Ben de çam yağı kullanıyorum, çok faydalı, herkese tavsiye ederim.

  • Selam arkadaşlar, ben de yeni kullanmaya başladım. Acıbadem yağı, hindistan yağı ve lavanta yağları saç uzaması için iyi geliyor.

  • Ben çam terebentin, badem yağı, lavanta yağı, argan yağı, sarımsak yağı, hint yağını karıştırıp bir spreyin içine koydum. Haftanın 2 ya da 3 günü saç diplerime ve saç uçlarıma sıkıp masaj yapıyorum. Sonra bir bone takıp iki saat bekliyorum. Sonra şampuan olarak Loreal Elseve Arginine 4’lü setinini kullanıyorum. Saçlarım bir haftada inanılmaZ toparlandı. Hem de dökülme kesildi ve çok parlak. Tavsiye ederim. Haftada iki günde bir çay bardağı kadar ölçü bal, süt, yumurta sarısı ve zeytinyağı maskesi yapıyorum.
    Çok faydasını gördüm. Bu maske yarım saat dursA bile yeterli. Ama hemen pes etmeyin zaten en geç iki hafta içinde sonucu siz de farkedeceksiniz. Hem saçlarınız dökülmeyecek hem hızla uzayacak hem de sağlıkla parlayacak güçlenecek.

  • Ben saçlarımdan çok memnunum. Seneler önce gittiğim doktorum Bioxcin Şampuan kullanmamı söylemişti o gün bu gündür kullanıyorum. Ekstra farklı bir bakım yapmama dahi gerek kalmıyor. saçım sağlıklı olduğu için kolaylıkla şekle giriyor. Zaten bu şampuanın içerisinde bitkilerin en kaliteli olanları mevcut.

Bir Cevap Yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

Günün Önerisi: Patatesli Omlet

Popüler Yazılar

İrmik Helvası tarifi
Tarhana Çorbası tarifi
Un Helvası tarifi
Karbonatlı Suyun Zayıflamaya Etkisi
Fırında Peynirli Yumurtalı Ekmek tarifi
Pilav nasıl yapılır? - Sade Pilav tarifi
Tencerede Fincan Keki tarifi
Patatesli Omlet Tarifi
Bayram Tatlıları
Havuçlu Kek tarifi
Kısır Tarifi
Kadayıflı Muhallebi tarifi

Böreklerden Seçmeler

Tatlılardan Seçmeler

Diyet Kategorisinden Seçmeler

INSTAGRAM’DAN…