Muzlu Ekmek (Banana Bread)

, GIA

Şu an size Meksika – Cancun’dan bildiriyorum sevgili okuyucularım:) Gördüğünüz gibi burada da boş durmayıp, araştırmacı ve yeni tatları seven kişiliğimi ortaya koyuyorum. Meksika ilgili anlatılacak birçok şey olmasına rağmen, sitemizin ana fikrine uygun olarak, yeni tattığım ve çok beğendiğim bir yiyecek maddesinden bahsetmek istiyorum. Meksika ile ilgili diğer izlenimlerimi, ileride gezi notları olarak paylaşacağım.

Banana bread (muzlu ekmek), resimlerinden de gördüğünüz gibi gayet yoğun, koyu renkli, bol cevizli ve doyurucu bir tatlı kek çeşidi. Isırır ısırmaz muz tadını alıyorsunuz. Bu kıtada cevizden ziyade,  pecan denilen ama tadı cevize çok benzeyen bir kuruyemiş çeşidi kullanıyorlar. Garsona sorarak ancak ismini öğrenebildim. Tarifini ise araştırıp bulmaya çalışacağım. Yanında meyvelerle, son derece lezzetli bir sabah kahvaltısı oluyor.

Öncelikle sizlere danışayım: Daha önce muzlu ekmek yemiş olan ve tarifini bilenler var mı? Araştırınca birçok tarif çıkıyor, ama denenmişi varsa o tarife öncelik verelim.

Daha önce Hafif Tarif’te daha basit bir muzlu kek tarifi vermiştik.

Pin It

6 yorum

  • Pecan cevizden daha hafif bence, yemesi daha rahat. Sanirim bu ekmek “muz severim ama muzlu kek sevmem” onyargimi kiracak :)

  • Oh oh! baska da bisi diyemiyorum bu nefaset karsisinda:) Afiyet bal seker olsun …

  • Muzla aram cok iyi olmadığı icin bilemeyeceğim.

  • Blogunuzu zevkle takip ediyorum…İŞtahımı açıyor, gözlerime bayram ettiriyor :)

  • Afiyet olsun:) 12 gündür yurtdışındaydım, o sürede yazılan yorumlara da pek cevap veremedim. Sizin üzerinizden tüm yorum yazan arkadaşlarıma selamlar, sevgiler gönderiyorum. Artık buradayım:)

  • bize bunun gibi daha bir sürü tarif var ama sayenizde yarısı yayınlanıyo çok teşekkür ederim daha fazla yayınlarsanız sevinirim

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Evde margarita nasıl yapılır?
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Güllaç tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Makarna kaç kalori?
Dondurma Külahı tarifi
McDonald's ürünlerindeki kaloriler
Tatlı Krizleri için Tek Porsiyonluk Sütlü Tatlılar
İrmik Helvası tarifi
Karnabahar Pizzası