Kağıt Cips – Slim Chips

, GIA

Çok severek takip ettiğim bir blog olan Salıncakta İki Kişi‘de bizi de ilgilendiren bir post gördüm. Bakın bizim yağsız cipslerimizden çok daha az kalorili bir cips önerilmiş.

Kağıt Cips fikri, İzlandalı bir tasarımcı olan Hafsteinn Julisson‘a ait. Bu değişik aromalara sahip cipsler hiç kalori içermiyorlar, çünkü kağıttan yapılmışlar. Naneli, yabanmersinli ve patates aromalılarını bulabilirsiniz. Tasarımcı bunu aromalı hava yemeye benzetmiş. Cipsler yenebilir bir kağıttan üretilmişler ve tamamen organikler. Bol lif içerdikleri de söylenebilir herhalde:)

Düşündüm ve 0 kalorili başka bir yiyecek bulamadım. Bu açıdan bana çok ilginç geldi. İçecekleri kalorisiz yapmayı becerdiler de, bu ilk kalorisiz yiyecek maddesi herhalde.  Tabii ne kadar yenilebilecek ondan emin değilim. Sizin aklınıza başka birşey geliyor mu?

Pin It

14 yorum

  • bu yorumlara çok sevindim ya,demek tek kağıt yiyen ben değilmişim:)))lisede geçen senelerin kitaplarını bir güzel bitirirdim:))))

  • Kağıt yiyenlere sadece meraktan sesleniyorum: Acaba ne kadar miktarda kağıt yiyorsunuz? Yani ortalama günde 1 sayfa mı mesela? Ve canınız sıkıldığında mı yiyorsunuz, yoksa sevdiğiniz için mi?

  • Sıfır kalorili yemek üzerine ben de çok düşündüm. Aynen sizin düşünceleriniz gibi, niye 0 kalorili içecekler var da, yemekler yok diye araştırmıştım. Başka bir yemek buldum. “shirataki” diye Japonya’dan gelen sıfır kaloriye yakın makarna çeşidi, 100 gramda en fazla sadece 5 kalori bulunur. Ben Almanya’da kalıyorum ve burada Internet’ten bir maza buldum, ve postayla ısmarladım. Ama kağıt da yenildiğini sizden öğrendim, teşekkürler.

    • Aytekin, o bahsettiğin kalorisiz makarnayı hiç duymamıştım; ben de merak ettim.
      Aman sakın kalorisiz diye kağıt yemeye kalkmayın haaa, ciddi bir rahatsızlık o aslında. İlla kalorisiz birşeyler arıyorsanız, salatalık yiyin, o da kağıda yakın az kaloride. Hiç değilse bir sıkıntı yaratmaz.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Portakallı Ispanak Salatası tarifi
İrmik Helvası tarifi
Pineberry (Beyaz Çilek)
Antakya Gezi Notları -1
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Çikolatalı Toplar
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers