İtalya’daki Outletler

, GIA

Gezip, gördüğüm yerlerdeki yemekler haricinde, ilginizi çekebileceğinizi düşündüğüm yemek dışı konularda da yazmaya karar verdim. Bunlardan bir tanesi İtalya’da gezebileceğiniz outletler, özellikle Milano çevresindekiler.

Outletler, şehir merkezinden oldukça uzakta kurulan; birçok değişik markanın mağazalarını barındıran ufak köyler. Bizdeki outlet kavramından daha farklı. Outlet deyince benim aklıma nedense “eşeleyip bulma” geldiği için, çok uzak dururum. Ancak İtalya’da ve Amerika’da gezdiğim outletler bildiğimiz mağazalardan meydana geliyor. Kesinlikle “eşeleme” durumu yok. Fiyatlar da, normal mağazalara göre %20-%70 arası indirimli. Son derece temizler, özellikle tuvaletlerinin modernliği ve temizliği beni şaşırttı. Her ne kadar bazılarına gitmek için turlar düzenlense de, arabasız gitmenin zahmetli olacağına inanıyorum. Sizlere birkaç tanesinden bahsedeceğim:

Fidenza Outlet Village: Parma’ya 30 km, Milano’ya 110 km mesafede, Türkler’e çok hitap edeceğini düşündüğüm bir outlet. Milano’ya uzak olduğu için, ismi duyulmuyor olabilir. Biz tesadüfen önünden geçerken görüp, dolaştık. Free Wi-Fi olması beni çok mutlu etti. Fornarina, D&G, Furla, Coccinelle, neredeyse tüm spor markalar, Stefanel, Versace gibi başlıca markalar bulunuyor.

Franciacorta Outlet Village: Milano’ya 92 km mesafede bulunuyor. Outletleri araştırırken, Türkiye’den sadece outlet gezmeye yönelik 4 günlük bir tur yapıldığını bile gördüm:) Franciacorta da, bu tur dahilinde gidilen iki outletten biri. Fidenza’ya nazaran daha fazla marka barındırıyor. Ayrıntılı bilgileri kendi web sayfalarından alabilirsiniz.

McArthurGlen Designer Outlet: Başında “premium” veya “designer” kelimesi geçiyorsa, o outletin daha üst sınıf markalar barındırdığını söyleyebiliriz. Türkiye’den yapılan outlet turuna dahil olan 2. outlet burası. Milano’dan gidilen outletler arasında gösterilmesine karşın, Floransa’ya daha yakın.

Milano’ya 320 km, Parma’ya 205 km, Floransa’ya ise 30 km uzaklıkta. Ünlü modacılara ait kıyafet ve aksesuarları, daha uygun fiyatlara bulmak mümkün. Bulunan markaları, burada görebilirsiniz. Prada ayakkabılar, Vesace kotlar, Ferragamo çantalar ilginizi çekiyorsa, bir şekilde buraya yolunuzu düşürmelisiniz.

Pin It

2 yorum

  • Harika ve çok faydalı bir fikir bu GIA,
    Milano hakkında daha fazla bilgi istiyorum senden
    zira ekimde beni konuk edecek bu İtalyanın güzide şehri…

  • Fidenza outlete gittim. Çok harika, mükemmel bir yer. İnsan alışverişten zevk alıyor. Çok eğlendim, muhteşem.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Nanaimo Bar tarifi
İrmik Helvası tarifi
Çiğ Besin Diyetinde 1. Gün
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Evde tel şehriye yoksa???
Dünyanın en pahalı 5 çikolatası
Evde margarita nasıl yapılır?
Kıymayı buzlukta küçük parçalar halinde saklamak
Limoncello tarifi
Dukan Diyeti 2. Evresi Örnek Menü - 1

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers