Ferrero, Türkiye’deki Nutella talebine yetişemiyormuş!

, GIA

Dünkü gazete haberini kısaca özetleyeyim:

Ferrero, Nutella, Kinder’in sürpriz yumurtasından Pingui’sine kadar her ürünü, Ferrero Rocher, Raffaello gibi birçok markanın İtalyan üreticisi.

Manisa'da Nutella fabrikası

Manisa’ya 115 milyon dolar yatırım yapıp, bir fabrika kurmaya karar vermişler. Bu fabrika, 250 kişiye iş sağlayacakmış. Şu anda, Türkiye’deki Nutella talebine yetişemiyorlarmış! Türkiye’deki ciroları geçtiğimiz yol %10 büyürken, İtalya’daki ciroları %2 azalmış (!?!) Buraya kök salmak istiyorlarmış. Haberin bence en dikkat çekici kısmı da, Ferrero’nun Türkiye’yi de içinde bulunduran bölge sorumlusu olan Renato Danna’nın sözleri:

Türk insanı günde ortalama 5 saatini televizyon karşısında geçiriyor. Bu durum bizim açımızda büyük bir şans. Televizyon karşısında vakit geçiren insanlar daha fazla çikolata ve şekerleme tüketecek.

Adam “Nihahaaaaa!” naralarıyla, bize daha fazla çikolata ve şekerleme yedirme amacıyla bangır bangır geliyor. Vay canına! demek istiyorum sadece. Bu durumun Ferrero açısından büyük şans olduğu kesin de, Türkiye açısından bu kadar büyük bir şans mı, tartışmak lazım.

Bu arada, bu postun altına, mutlaka eklemem gereken bir postum daha var, unutmuşum: Çikolatalı Fındık Kremaları Dedektifliğim

Pin It

6 yorum

 • Yazın Türkiye ziyaretimde marketteki Nutella, Şokella kavanozlarının büyüklüklerini görünce ağzım açık kalmıştı. Amerika’da bile o büyüklükte kavanozlar görmedim. Bu habere hiç şaşırmadım o yüzden.

 • Bu açıklamadan sonra Nutella falan yenmez. Televizyon karşısında ay çekirdeği, kuruyemiş ve hatta patlamış mısır, ne bileyim pestil falan yiyelim.

  • Deniz bir de okumadıysan, şu postuma da bir göz at. İyice yemekten vazgeç.

 • Bu ürünlerinin tatlarının hepsi de çok güzel ama içindeki tüm zararlı şeyleri ve kalori bombası olma özelliklerini düşününce yenmemesi en doğru olanı sanırım.
  Düşünsenize adamlar bizim zaaflarımızdan para kazanıyorlar, hiç ölür mü kalır mı diye soran yok!

 • Ben sizin o ilk yazınızdan sonra kakaolu olanı yalnızca otel kahvaltılarında verilen minik boylarından, o da kahvaltıya misafir gelecekse almaya başlamıştım, kavanoz olarak almıyorum hiç. Kakaosuz olan yerli versiyonda %50 civarıydı galiba, çok arada ondan alıyorum ki onu da bitirene kadar acılaşıyor. O yazı için de tekrar teşekkür etmek istedim, bu bilinci sizden almış oldum.
  Fıstık ezmesinde durum daha iyi sanki, ama onda da aynı şey olursa nasıl vazgeçeceğim hiç bilemiyorum işte :)

  • Fıstık ezmesiyle ilgili benim de isteklerim var. Keşke onun da birkaç çeşidi olsa; şekersizi, ballısı, vs. Hatta bazı marketlerde fıstık ve fındık ezmesi makinesi koysalar Amerika’da bazı marketlerde olduğu gibi. Kiloyla aldığımız fıstığı, bademi hemen orada makinadan geçirip, ezmesini yapıp evimize götürsek. Sonra kendimiz evde istediğimiz gibi kullansak. Artık şeker mi ekleriz, bal mı ekleriz, smoothie’ye veya keke mi ekleriz, kendimiz karar veririz.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Portakallı Ispanak Salatası tarifi
İrmik Helvası tarifi
Pineberry (Beyaz Çilek)
Antakya Gezi Notları -1
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Çikolatalı Toplar
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers