Evlere Doğa Dostu Bebek Bezi Servisi

, GIA

Şu aralar organik herşey çok moda biliyorsunuz. Konu bebekler olunca, organiklik kavramı çok daha anlamlı oluyor. Bunu tespit eden iki çocuk annesi Jessica Alba, evlere aylık çevre dostu, kimyasal madde içermeyen çocuk bezi gönderen bir şirket kurmuş: www.honest.com. Gönderilen bezler bitki özleriyle yapılmışlar ve hem bebeğinize hem de çevreye dostlar. Gelen paket içinde sadece bez değil, yine çevreye dost temizlik malzemeleri, şampuanlar, vücut kremleri, losyonları, vs. de geliyor.

İşin içine daha da bir hoşluk katmışlar: Bezlerin 6 farklı deseni var, beğendiğiniz deseni siz seçiyorsunuz. Aslında sistem şöyle işliyor: Giriş sayfasından bebeğinizin cinsiyeti, kaç aylık olduğu, kilosu ve istediğiniz bez desenini seçiyorsunuz. Sitesi kötü tasarlanmış, pek bir bilgiye ulaşılamıyor, ama mesela şöyle bir aylık paketleri var: 280-320 bez + 320 tane ıslak mendil + 5 tam boy sizin seçtiğiniz sıvı ürün (şampuan, krem, deterjan,…). Bu paketin fiyatı yaklaşık 115 $. Bebeğiniz büyüdükçe, bez ihtiyacı da azalıyor tabii, fiyatlar da ona göre değişiyor.

Bez fiyatlarını düşününce, bu paketin fiyatı bana oldukça uygun geldi. Üstelik de ürünler eve geliyorlar ve çevre dostu, kimyasal içermeyen ürünler… Bilmem, bizim anneler bu fikirle ilgili ne düşünürler? Her ay böyle bir paket almak ister miydiniz?

Yeni iş kuracak ve fikir arayan girişimcilere duyurulur:) Fakat işin esprisini de kaçırmamak lazım. Amerika’da bu iş, büyük bir kesmin ödeyebileceği bir ücretle yapılıyor. Büyük bir lüks değil yani. Türkiye’de de yapılacaksa, içinde geçen doğa dostu, organik laflarının altını çizip, normal ücrete bir sıfır ekleyerek sunmamak lazım.

Pin It

3 yorum

  • Bir arkadaşım Gizem de kumaş bez öneriyordu geçen gün.
    Bu da iyiymiş.

    Düşünen anne Çiğdem

  • Bence en pratik kısmı bez sayısını ortalama belirlemiş olmaları. Deneyimsiz bir anne olarak nerde kime sorsanız “her bebek farklıdır” gibi zaten bildiğiniz anlamsız bir cevap alıyorsunuz. Bu firma ise yaklaşık bir sayı belirlemiş. Ayrıca çevre dostu olması, ürünlerin kapıya gelmesi de çok güzel tabi…

  • Ben anne değilim ama olsam kesinlikle göz ardı etmem, güzel fikir bence..

Bir cevap yazın

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Mooncake (Ay Pastası)
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
İrmik Helvası tarifi
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Alinazik / Ali Nazik tarifi
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Lohusa Şerbeti Tarifi
Actifry'da İri Bamya
Yağlı Kırmızı Biber Dolması Turşusu
Bir haftalık sebze/salata hazırlığı

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 762 aboneye katılın