Eti Cinciler’den Eti’cilere…

, GIA

Eti Cin, küçüklüğümüzün bisküvisi. O kadar çok sayıda meraklısı var ki. Eti, Eti Cin’leri küçük boy halinde paketleyip satmaya başladı biliyorsunuz. Tabii bisküvisi fazlalaştı, portakal jöleli kısmı azaldı. Ve gerçek Eti Cin meraklılarının hoşuna gitmedi bu durum, hem de hiç. Önce Cengiz Semercioğlu‘ndan duydum, sonra da Eti Cin manyağı bir arkadaşımdan.

Eti’ye duyrulur…  Saygılarımla.

Pin It

14 yorum

 • Şeffaf paketli olanından hala satılıyor, piyasada. Üzerinde pembe şekerler olanını da hatırlıyorum. Ama galiba üretimi yapılmıyor artık. Küçük olanlarını ben severek yiyiyorum. Yoksa ben gerçek eti cin fanatiği değil miyim :)))))

 • nedense diğer hazır biskuvi ve keklere göre eti cin yiyince hastalanıyorum, ben de çok seviyorum ama bir baş ağrısı bir hücre içi yanma garip garip şeyler hissediyorum
  hele ki şu küçük paket çıkalı beri.. tabi ben yarısını bir defada yediğimden olsa gerek miktar artınca etkiler de daha bariz oldu

  evet eti cin’de katkı maddesinin yoğun olduğunu vucudumun tepkilerinden anlamıştım
  aynı hisler pringles patates cipsini yiyince de oluyor
  sanırım onda da tadı yoğun hissetmemiz için ekledikleri kimyasal çok kötü birşey
  cidden yediğim gün hastayım
  acaba kansorejen olarak ne içeriyormuş eti cin?

 • Merhaba GIA,
  Eti Cin’i ben de çok severdim. Uzun zamandır almıyorum. Öncelikle jölelerin yapımındaki ihtilaftan, sonrada tüm hazır gıdalardaki yapay maddelerden dolayı artık tercih etmiyorum. Ve alışınca da yediğinizde eski tadı almıyorsunuz zaten. Yapaylığı anlıyor damak tadınız. Asıl değinmek istediğim ünlü markalar eski bilinen ve yeni eklenen ürünlerini daha iyi yönde geliştireceklerine allayıp pullayıp kalitelerini düşürüyorlar. Çok ünlü bir firma (Sitemde buna yer vermeyi düşünüyorum) ekmeğe sürülen kakaolu kremasındaki fındık oranını %10 ya da 12’den %4’e düşürdü ve ekmeğe sürdüğümüz kremanın yarısı şeker %30’u katı yağ vs. Artık her şeyi alırken iki kereden de fazlaca düşünüp öyle satın almalı ve gördüğümüz eksikliklere tepki göstermeliyiz.

  • Merhaba Ayşenur, maalesef dediklerin çok doğru. Halkımızın çok büyük bir kısmı bu konuda bilinçsiz olduğu için, firmalar da böyle işler yapabiliyorlar. Ben şahsen, aldığım her ürünün etiketini incelerim ve bahsettiğin firmaların ürünlerini asla almadığım gibi, çevremi de uyarırım. Ama nafile, çok az sayıda insanız çünkü buna dikkat eden.

   Umarım herkes birbirini uyara uyara, bir bilinç oluşturabiliriz. Dün örneğin iki hanımla tanıştım, 50’li yaşlarında, ekonomik durumları da son derece iyi. Ancak biri şekerin vücut için son derece kötü olduğunu, kanseri tetiklediğini, vs daha dün yeni duymuş televizyonda. İnanamadım!!! Bütün şekerler mi diyor? Evet diyorum. E o zaman hiç tatlı birşey yememek mi lazım diyor. E yani diyorum, en azından az yenilebilir, zararını bilerek. Çok şaşırdı:) Ben ondan daha fazla şaşırdım:)

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Dondurma Külahı tarifi
Tavuk Marinesi (Terbiyesi) tarifi
Soğanlı Yumurta tarifi (Saray Usulü)
Mocha Frappuccino tarifi
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Kabaklı Patatesli Kek tarifi
Limoncello tarifi
Limonlu Parfe Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers