En iyi emzirme yastığı hangisi?

, GIA

Emzirme yastığı veya emzirme minderi, uzun süren emzirme süreci boyunca bebeği üzerine yerleştirebildiğiniz, dolayısıyla annenin bel, boyun veya sırt ağrısı çekmeden, daha rahat bir şekilde emzirebilmesi amacıyla üretilen yastıklar. Emzirme minderleri genelde, otobüs ve uçaklarda rahat uyumak için boynumuza yerleştirdiğimiz U şekindeki yastıklara benzeyen şekilde(ydi).

U şeklinde emzirme yastığı

Şu an popüler olan bir minder çeşidi, aşağıdaki fotoğraftaki gibi.  Zaten videoda, diğer emzirme yastıklarıyla farklarını ve neden bu yastığı önerdiklerini güzel anlatmışlar. U şeklindeki yastıkların, bebeği ya dışarı doğru ya da anneyle yastık arasında kalan boşluğa doğru ittiğini, dolayısıyla rahatsız olduğunu söylüyorlar. Bunun yerine, her bedene uyabilen, bele sıkıca tutturabildiğiniz, üzerine bebeği yatırabileceğiniz My Brest Friend markalı bir yastık üretmişler. Diğerlerinden farkı, sıkı sıkı tutturduğunuz için, bebeğin altından kaymıyor. Anneyi de dik durmaya zorladığından, bel-sırt-boyun ağrılarına yol açmıyor. Dedikleri bunlar en azından.

My Breast Frieng emzirme yastığı

Bunlar dışında, meyilli bir yastık çeşidi var, aşağıdaki gibi.

emzirme yastığı

Bir de hamilelik sırasında uyurken kullanabileceğiniz, sonradan da emzirirken faydalanabileceğiniz büyük hamile yastıkları var.

hamile yastığı

hamile ve emzirme yastığı

Şöyle bir bakılınca, en çok rahat edilenin ikinci olarak bahsettiğim, bele sıkıca bağlanan model olduğu görülüyor. Ayrıca uyurken kullanılan uyku yastığı da, son derece faydalı olduğu söylenen bir yastık. Kuzenim ise, insan vücudunun zaten emzirmeye uygun yaratıldığını, böyle yastıklara gerek olmadığını savunuyor.

Sizin deneyimlerinize göre yapabileceğiniz yorumlar var mı?

Pin It

12 yorum

  • Emzirme Minderlerinde Dünyada Milyonlarca satış yapan My Brest Friend Amerikan firması bu konuda tüm rakiplerini geride bırakmıştır. Bu Emzirme Minderinin aynısı daha iyi tasarlanmışı Türkiyede sadece Casualnest de bulunan Emzirme Minderidir. Kalite bakımından My Brest Friend Çin yapımı daha basit kumaş ve malzeme kullanmaktadır. Casualnest Emzirme Minderi Avrupada da satışa sunulmuştur. Her ürünün sahibi kendi ürününü över bu bir gerçek fakat herkesin önünde internet var araştırmaları yaparak sizler daha iyi anlayabilirsiniz. My Brest Friend videosunda anlatılanlara katılıyorum İlk başta annelere emzirme kolaylığı sağlaması açısından U şeklindeki yastıklar kullanılmaya başlandı. Fakat U şeklindeki emzirme minderlerini bebeğinize oturma alışkanlığı kazandırmak için kullanabilirsiniz. Annelerin emzirme esnasında çok yönlü desteğe ihtiyaçları vardır. U şeklindeki yastıkların yuvarlak yapısından dolayı üzerinde bebeğin sabit durması zordur. Emzirme esnasında bebek annenin önünde kalan boşluğa doğru kayamaya başlar sırt desteği ve bağlantı kemeri olmadığından dolayı anne yastık ve bebek ile mücadele eder. Bu mücadele emzirmekte olan anneyi ve bebeği stress altında tutarak emzirmeyi keyifsiz bir hale getirir. Bununla beraber Emzirme saatleri kısalır ve Anne için emzirme saatleri çekilmez bir hal almaya başlar.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Portakallı Ispanak Salatası tarifi
İrmik Helvası tarifi
Pineberry (Beyaz Çilek)
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Antakya Gezi Notları -1
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Çikolatalı Toplar
Tavada Az Yağlı Patates Kızartması tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers