Dünyanın en pahalı 5 çikolatası

, GIA

1. CHOCOPOLOGIE

Yaratıcı: Knipschildt
Fiyatı: Kilosu yaklaşık 8035 YTL
Nerede bulunur?: Norwalk, Connecticut

1999’da Danimarka’da mutfak üzerine eğitim almış bir şef olan Knipschildt tarafından, dünyanın en lezzetli çikolatalarından biri olarak yaratıldı. Resimde görülen truffle, bu çikolatalar arasında en pahalısı. Fransız siyah truffle isminde olan o parçanın fiyatı 250 $, yani bugünün değerleriyle yaklaşık 350 YTL. Siparişle hazırlanan bu çikolata %70 oranında Valhrona kakaosuyla yapılmış bir ganaj içeriyor.

2. NOKA

Yaratıcı: Noka Vintages Collection
Fiyatı: Kilosu yaklaşık 2640 YTL
Nerede bulunur?: Dallas, Teksas

Venezuela, Cote d’Ivoire, Trinidad ve Ekvator’daki özel ekim alanlarından elde edilen ürünlerle hazırlanan bu ince bitter çikolatalar, dünyanın 2. en pahalı çikolatası ünvanını elinde bulunduruyor. %75 oranında tek-kaynaklı saf kakao bulunduruyor. Özelliği hiçbir şekilde bir katkı maddesi veya vanilya içermemesi.

3. DELAFEE

Yaratıcı: Delafee
Fiyatı: Kilosu yaklaşık 1560 YTL
Nerede bulunur?: Neuchatel, İsviçre

Altını seven bayanlar için edial bir çikolata, çünkü 24 ayar yenebilir altın yapraklarından elde edilmiş. İçeriğindeki diğer maddeler şeker, hindistan cevizi yağı, kakao yağı, süt tozu ve vanilya.

4. RICHART

Yaratıcı: Richart
Fiyatı: Kilosu yaklaşık 371 YTL
Nerede bulunur?: Lyon, Fransa

İçeriğinin %70’ini, dünyanın en kaliteli kakaosu kabul edilen, Venezuela’da yetişen Criollo kakaosu içeriyor. Çok özel olarak yetiştirlen bu kakao, farklı damak tadlarında aynı yumuşak etkiyi bırakıyor. Bademli, ahududulu, çilekli ve egzotik meyveler içiern çeşitlerini bulmak da mümkün.

5. GODIVA

Yaratıcı: Godiva “G” Collection
Fiyatı: Kilosu yaklaşık 362 YTL
Nerede bulunur?: New York City, New York

Belçika kökenli bir çikolata üreticisi olan Godiva, kısa bir süre önce “G” koleksiyonunu piyasaya sürdü. Çikolataların aroması elde edildiği şeker tipine göre değişiyor. Palet d’Or, Tasmanian balı ve Meksikalı Sıcak Çikolata adlı değişik aromaları bulmak mümkün.

Pin It

13 yorum

  • ya abicim ben zengin bile olsam almam ya nasıl alıyolar bu çikolatayı ya bi kere kalıcı değil napim ben onu sürekli tadıcak bişey değil at ağzına bitti ben herzaman uygun fiyattan yanayım ya bi kere atıyorum aldım bu kaloriyle arkadaşın dediği gibi tuvalete çıkmak çok zor olur yakında bizim buraya da düşük fiyatta gelir kısmet olursa ölmeden tatına bakarız inşallah

  • Bu hafta kızı istemeye gitcez. 3 numara cok cekici duruyor. Ama biz genede 2 numarayı alalım. Keşke acık adreslerini tam olarak yazsalardı. Yazmamaları beni çok üzdü..

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Vişne Reçeli tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Limoncello tarifi
Limonlu Parfe Tarifi
(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Tchibo Mutfağınızda...
Kabaklı Patatesli Kek tarifi
Karadeniz'den Mısır Ekmeği tarifi
Mocha Frappuccino tarifi
Mücver tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers