Damalı Tiramisu

, GIA

Damalı pasta yapmanın tekniğini biliyoruz da, bu sanki daha farklı bir şekilde yapılmış. Eğer bizim yöntemle yapıldıysa, nasıl böyle şekil verilmiş? Nasıl yapılacağı hakkında fikri olan var mı?

damalı tiramisu

Pin It

17 yorum

  • Bence dama şeklinde bir kalıp var, onu üstüne koyup bir sırasına kakaolu bir sırasına sade kek ya da bisküvi karışımı tarzında birşey akıtıp böyle sıra sıra gitmiştir. Sonuç bu.

    • Küp küp kesilen pişmiş iki renkli kekler bir kalıba sırasıyla dizilir, üzerine muhallebisi dökülünce zaten kekleri tutacaktır. Sonra kalıp çapında kesilmiş kekler ile işlem tamamlanır bence…

  • Bence, ki öyle görünüyor: Kakaolu kekin üstüne dama şekli verilip, bombeli bir kalıba yerleştirilmiş. Pasta tamamlanınca ters çevrilmiş..

    • kesinlikle olabilir

  • Bir vanilyalı bir de kakaolu kek hamuru hazırlanıp önce beyaz hamur dikdörtgen şeklinde düz bir kalıba dökülür, sonra üzerine kahverengi hamur dökülüp buzlukta dondurulur. Donduktan sonra çıkarılıp eşit şeritler halinde kesilir. Sonra bu şeritler damalı şekilde dizilip tekrar kesilir böylece damalı karelerimiz olur. Damalı kareler de kek kalıbına yan yana dizilerek pişirilir.

  • İki renk kekimiz olacak ve yuvarlak bir kaba bir kakaolu bir beyaz dizilir kremada sürülür aralarına ve dolapta bekletilince köstebek pasta gibi çevrilir sanırım. Düzünü yapacağım şimdi ama sonra denemek istiyorum. Olmazsa riske atamam ertesi gün günüm var zira :)

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Un Helvası tarifi
Ispanaklı / Patlıcanlı Simit Böreği tarifi
Portakallı Ispanak Salatası tarifi
Soğan Kızartması tarifi
Bir haftalık sebze/salata hazırlığı
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Dondurma Külahı tarifi
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Mooncake (Ay Pastası)

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers