Bir salata çeşidi…

, GIA

Şu resmi göstermeden geçemedim. Havuçları rendelerken mutlaka elimi veya tırnağımı yaraladığım için, son 1 aydır bu salatadaki gibi rendeliyorum. Yani keskin bir sebze soyucusuyla. Çok kolay, hatta zevkli oluyor. Yemesi kolay olmayabilir ama renkler ve dirilik açısından bu salata ne kadar güzel duruyor değil mi?

Kaynak: A Different Kind of Salad

Pin It

4 yorum

  • Harika! Yarin aksam misafirlerim olacak, bunu cuce havuclarla yapacagim mutlaka :)

  • Her bir baby carrot mutfagin ayri bir bolumune sicradi! En son bir tanesi islattigim pirince dalip canini kurtarmaya kalkti :)

  • tefalactifry için çok güzel şeyler yazmışsınız tefal bu yaptımı en iyisini yapar ama benim merak ettiğim kanserojen etkisi var mı malum mikrodalgaya benziyor çalışma sistemi olarak …aslında imkanınız varsa firmanın kendisinden değil de daha objektif olabilecek işi bilen birinden bilgi alsanız da hepimizi aydınlatsanız.Çok kişiye sordum ama bilen çıkmadı çocuklar sevse de çok kızartma yapamıyorum sağlık açısından… belki çözüm olur bize..

  • Tefal Actifry’ım yok benim, evde kullanmıyorum. Tek deneyimim bahsettiğim deneyimimdi. Orada pişirdiğimiz şeyler de gerçekten piştiler ve güzel oldular. Bunun dışında çok birşey söyleyemeyeceğim.
    Ancak, bildiğim kadarıyla Actifry mikrodalga mekanizmasıyla çalışmıyor. Çok minik deliklerden yağ fışkırtılıyor içindeki yiyeceklere. Bu şekilde yiyeceklerin her tarafına minicik yağ damlaları gelmesi sağlanıyor ve kızartma hissi veriliyor.
    Bakın burada nasıl çalıştığı ayrıntılarıyla anlatılıyor. Bence bir sakıncası yok gibi, ama siz kendiniz kararınızı verin tabii ki.

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Un Helvası tarifi
Ispanaklı / Patlıcanlı Simit Böreği tarifi
Soğan Kızartması tarifi
Bir haftalık sebze/salata hazırlığı
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Portakallı Ispanak Salatası tarifi
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Mooncake (Ay Pastası)
Pastanın üzerindeki meyvelerin kararmaması için...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers