Ben & Jerry’s Bedava Dondurma Günü

, GIA

Ben&Jerry’s, Ben ve Jerry isimli iki ağzının tadına düşkün Amerikalı’nın 1978’de kurdukları bir dondurma şirketi. Dünyada 32 senedir kutladıkları Free Cone Day (Bedava Dondurma Günü) 3 senedir Türkiye’de de kutlanıyormuş. Bu sene de 27 Nisan günü. Saat 13.00 – 20.00 arası, bir Ben&Jerry’s dükkanına uğrayabilirsiniz.

Dükkanlar nerelerde derseniz: Bağdat Caddesi, City’s Nişantaşı, Cinebonus Kanyon, Cinebonus Meydan, Cinebonus Palladium ve Cinebonus Capacity’de.

Yedim mi, en ağırından çikolatalı dondurma yemeği seven GIA’nın favorisi: New York Super Fudge Chunk. Çikolatalı dondurma içinde, bitter ve beyaz çikolata parçaları, ceviz ve çikolata kaplı badem var. Artık gerisini siz düşünün…

Pin It

3 yorum

  • GIA’cığım inşallah çok sık yemiyorsundur, kalorisini düşünsene, telafi için 3 gün aç gezmek gerek.

  • böyle kampanyaların her zaman olmasını istiyoruz : ) bahar ve yaz mevsimlerinde en can alıcı kampanya bu oldu bence. çıta yüksek başladı, diğer markaların n’apacağına bakalım bir de: )

  • Eminim cok lezzetlidir, ancak FODD INC isimli belgesel/ film’i izlerseniz, Ben&Jerry’s dondurmalarini sahiplerinden birisinin vefat ettiginiz öğreneceksiniz. Sebebi filmde açıklanıyor: dondurmalarindaki doymuş yağ oranı ve bu şahsın kendi dondurmalarini kahvaltıda dahi tüketmesi. Bunu açıklayan kişi ise Amerika’daki diğer bir dondurma zinciri olan Baskin Robbins’in varis olmayi reddetmiş oğlu. Bu şahıs çocukluğunu anlatırken bize sürekli dondurma verirlerdi ve nedense hep hasta ve yorgun olarak gezdiğimi hatırlıyorum diye anlatıyor. Baskin Robbins’in iki ortağindan biri de çok erken yaşta oluyor.

    Bilginize,

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

(Bursa Usulü) Kaygana Tarifi
Keçiboynuzu ile Çikolata Tarifi
Revani tarifi
İrmik Helvası tarifi
Maş Fasulyesi Yemeği tarifi
Limoncello tarifi
Portakallı Ispanak Salatası tarifi
Probiyotik yoğurt ile normal yoğurdun farkı
Diyette 4. Gün
Naneli Mercimek Çorbası tarifi

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers