Başarı Hikayesi 1 – İki resim arası sadece 6 ay!

, GIA

Gerçekten insana büyük ümit veren bir hikaye. Aşağıda orijinalini verdim, yukarıda da sizin için çevirdim.

“Bunu sizinle paylaşıyorum, çünkü isterseniz neler yapabileceğinizi size göstermek istiyorum. Hiçbir zaman “Önce-Sonra” resimleri yayınlayan insanlar kadar fazla kilolu değildim, ama hamur gibiydim. Çok alkol alıyordum, çok sigara içiyordum ve evime gidiş yolundaki dükkandan sık sık duble cheeseburger alıyordum. Bütün bu kötü alışkanlıklar birleşti ve ben artık bir değişiklik yapmaya karar verdim. Bira ve sigara içmeyi bıraktım, daha iyi beslenmeye başladım ve popomu biraz kaldırdım. Eğer şu an, daha iyi görünüp, daha iyi hissedebilip hissedemeyeceğinizi düşünüyorsanız: YAPABİLİRSİNZ! Bu sadece film yıldızlarının veya iyi genlere sahip insanların yapabileceği birşey değil. Internet üzerinde iyi beslenme ve egzersizle ilgili doğru kaynaklar var. Haydi artık kalkın ve siz de yapın!

Ben bir program uyguladım. İlk resimdeki halimdeyken, asıl amacım vücudumdaki yağdan kurtulmaktı. Yarım saat kardiyo ve yarım saat ağırlık çalışması yaptım. Kardiyo için “interval training”in vücut yağından kurtulmak için en iyi yöntem olduğunu okudum. (Interval training: Isınmak için 5 dakika hafif koşu, 10 kere (30-60 saniye hızlı koşu+2 dakika hafif koşu), 10 dakika dinlenme için hafif yürüyüş.)

Ağırlık çalışmasında bir gün bisepsler ve göğüs üzerine odaklanıp, diğer gün sırt ve trisepsler üzerine odaklandım. Bisepsler ve sırt birbirine bağlı olduğundan, ikisini aynı gün çalışmanızı önermem, çünkü biseps çalışırken sırtınızı yorabilirsiniz.

Neler yediğime gelince: Yavaş pişiricim benim herşeyim. Eğer çok çalışıyorsanız ve az vaktiniz varsa, içine biraz havuç, tavuk, fasulye, mısır, baharat atın ve 5 gün boyunca öğlen ve akşam yiyebileceğiniz az yağlı, çok proteinli harika bir yemek elde edin. Bunun dışında, beslenmem genelde şu besinleri içeriyor: Bol tahıllı ekmek, yumurta, yulaf (çok çok ucuz ve sağlığınız için süper!), peynir, fıstık ezmesi, şekersiz reçeller, süt, entegral makarna, elma, az yağlı hazır çorbalar”

Aslı:

I’m posting this here because I want to show you what you can do if you want to. I was never huge like some of the people who post before and after pics (respect), but I was doughy. I drank a lot, smoked heavily, and would frequently get a double cheeseburger on my walk home from the bar. All these bad habits were adding up and I decided that I needed to make a change. I cut back on beer, quit smoking, started eating better, and got up off my ass. If you’re sitting here wondering whether or not you can look better and feel better, YOU CAN! This isn’t something that’s only for movie stars and people with the right genes. There’s plenty of good information about nutrition and exercise available online. Get out there and do it!

I sort of followed a program. When I was in the second picture my goal was to cut my body fat drastically so my design was geared around that. I would do about half an hour of cardio followed by half an hour of weight lifting. For cardio I read that interval training (1. jog for 5 minutes warm up, 2. sprint for 30-60 seconds followed by 2 minutes of jogging X10 3. 5 to 10 minute cool down) was the best way to cut body fat so I did that. Weights I would focus on biceps/chest one day and then back/triceps my next day. Your biceps and back are connected so it’s not good to do them on the same day because you will tire your back out by the time you’re done with your biceps.
edit: A note on how I eat now. The crock pot is my bread and butter. That thing pumps out huge amounts of nutritious food. If you work a lot and are busy it’s great because you can throw in some carrots, chicken, beans, corn, seasoning, and you’ve got a great, low-fat, high-protein lunch or dinner for 5 days. Aside from whatever’s in the crock pot (if you are interested in some easy, healthy recipes feel free to ask) my staples are as follows:
Double fiber bread, Eggs, Oatmeal (DIRT cheap and incredibly good for you), Ham, Cheese, Peanut Butter and All Fruit Jelly (Regular jellies have tons of added sugar), Milk, Whole Grain Pasta, Apples, Canned Soup (Look for the low fat ones)”

Pin It

7 yorum

 • Azmin elinden bir şey kurtulmuyor işte!!! Hem sigarayı bırakmış hem de kilo almamış, üstüne fit bir görünüme sahip olmuş!! Gülfem bu mümkün mü sence?? Sigarayı bırakmaya çalışıyorum ve inanılmaz abur cubur tüketmeye başladım, Pazartesi’den beri iki kilo aldım!!! Var mı daha kolay bir çaresini bilen???

  • Her sigara içiminde 7 kkal yakılıyormuş. Sigarayı bıraktıktan sonra birkaç kilo alınması biraz da kaçınılmazmış. Ama mesela bir bardak su içmenin, tuvalete degirmeyle birlikte bize kaybettirdiği kalori 35 kkal imiş. Sigara yerine su içmek de iyi bir alışkanlık olabilirmiş.
   Bunlar sigara ile ilgili yeni okuduklarım…

   Tabii ki, her başarının arkasında yatan şey burada da geçerli: Bir şeyi beynininizde bitirirseniz, fazladan abur cubur bile istemeyeceğinize inanıyorum.

 • 6 ayda boyle olunabilir mi yani??? Hayatta inanmazdim boyle bir resim olmasa!

 • Nereden bulup çevirdiniz bunu acaba?

 • Su içmenin bu kadar kalori yaktığını bilmiyordum…Çok şaşırdım…Yani 10 bardak su içsen, 350 kalori yakmış olacaksın ki süper birşey…

  Bu arada ne güzel çevirmişsin üşenmeden…Ben bu konuda çok zayıfım, o yüzden sadece orijinal kısmını koyuyorum bloguma.

  • Ben de bu hafta Taylan Kümeli’den öğrendim. Twitter’da yazmıştı. Ama arandım, sitesinde, HaberTürk’te, ilgili bir yazı bulamadım. Onun yalancısıyım. Yine de sigarayı bırakıp kilo almamakla ilgili şöyle bir yazı var; belki Efser’in işine yarayabilir.
   Dur ben de bakayım sendeki hikayelere…

 • Benim su anda 4 aylik bebegim var ama emziriyorum bu diyeti uygulayabilirmiyim acaba

Leave a Reply

(E-posta adresiniz yayımlanmayacaktır.)

/>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Günün Önerisi: Sebzeli Lazanya

Popüler Yazılar

Un Helvası tarifi
Ispanaklı / Patlıcanlı Simit Böreği tarifi
Soğan Kızartması tarifi
Bir haftalık sebze/salata hazırlığı
Fırında Sosis ve Patates tarifi
Evde margarita nasıl yapılır?
Portakallı Ispanak Salatası tarifi
Un (Yalancı İşkembe) Çorbası tarifi
Mooncake (Ay Pastası)
Pastanın üzerindeki meyvelerin kararmaması için...

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

Join 767 other subscribers